Moravská liga v Uničově

   DSC_5597.JPGO posledním zářijovém víkendu se bikrosaři přijeli do Uničova poprat o závěrečnou porci moravských bodů. Na všechny čekala náročná, ale i přes nepřízeň počasí, dobře nachystaná dráha. V sobotu ještě trochu sprchlo, ale v neděli už panovalo slunečné počasí a příjemné teploty.

   Do sobotních finálových jízd se sítem rozjížděk prokousali čtyři bojovníci s červeným “téčkem“ na prsou. Terezka dojela po boji na pátém místě. Lukáš svou jízdu vyhrál, ale z vítězství se dlouho neradoval. Byl totiž komisařem diskvalifikovaný za křížení tratě v cílové rovině a následně odsunut na osmé místo. Honzík vybojoval stejně jako Terka páté místo. Sobotním maximem Matěje Bukvy bylo osmé místo.

   Další umístnění: Tomík 12., Dominik 21., Matyáš 22., Šimon 9., Matěj P. 23., Kristýna 9., Eliška 11., Michal 12., Honza Š. 10.

   V neděli se ze zelené družiny, oslabené o Honzu Šimka, postavilo na startovní rampu ke své finálové jízdě, pět “našich.“ Terezka do své poslední letošní jízdy odstartovala na skvělém třetím místě, které držela až do třetí rovinky. Na předposlední vlnce však nedomáčkla, dostala kopanec a po pádu skončila v náručí doktora. Naštěstí se vše obešlo bez zranění. Lukáš, poučen ze sobotního nezdaru, šlápl do pedálů a s přehledem vyhrál. Dalším finalistou do party byli sourozenci Utínkovi. Tom dojel šestý, Kikina sedmá. Účet uzavřel Mates Bukva na šestém místě.

   Další umístnění: Honzík S. 9., Dominik 19., Matyáš 23., Šimon 9., Matěj P. 27., Eliška 9., Michal 12.

   Poháry za celkové umístnění v MBL 2019 převzali čtyři naši jezdci:

Terezka Kubalová (B7) 2. místo

Lukáš Mareček (B8) 1. místo

Honza Strýček (B9-10) 4. místo

Šimon Franta (B11-12) 5. místo

Foto ZDE