Mistrovství ČR v Brně

   DSC_2913.JPGPoslední červnový víkend hostila bikrosová dráha Favoritu Brno Mistrovství České republiky. Na jezdce čekal výborně nachystaný bikrosový areál a pro diváky dlouhá tribuna na poslední rovince. Po oba dny panovaly v Brně tropické teploty, kdy teploměr stoupal nad 30 stupňů Celsia. I přesto jsme viděli skvělou podívanou, plnou nervy drásajících soubojů v bojích o mistrovské tituly ve všech kategoriích. V sobotu se bojovalo v jednotlivcích a v neděli v družstvech.

   Do bojů o mistra republiky zasáhlo 16 jezdců z našeho oddílu. Kristýnka Utínková startovala dokonce ve dvou kategoriích. Krom své, tak i nově v kategorii Cruiser mini, kde získala titul vícemistrině republiky. Skvělou formu si sobotu přivezli také Honza Strýček, Šimon Franta a Patrik Novák, kteří rovněž vybojovali druhá místa a uzavřeli výčet vícemistrů na číslo 4. Do mistrovského finále ještě nakoukli Lukáš Mareček, Matěj Bukva a Terezka Kubalová. Kluci obsadili nepopulární bramboru a naše nejmladší závodnice místo sedmé.

   Další umístnění: Štěpán Vlk 12., Sebík Šácha 13., Maty Kubala 24., Matěj Procházka 17., Leo Razzouk 29., Kristýna Utínková (B13), Eliška Procházková 17., Natálka Bobáčiková 11.,Jan Šimek 15. a David Škára 13.

   Do nedělních bojů, které patřili týmové soutěži, nastoupilo 64 družstev. Manažeři z Tufíru postavili čtyři týmy, z nichž jedno, s názvem Red, které bylo ve startovní listině jako jediné ryze holčičí. Nejlépe dopadlo podle předpokladů míkovské áčko, tedy tým pojmenovaný Green, který pod taktovkou manažera Romana Bukvy, i přes absenci tolik potřebného závodnického štěstíčka, vydřel 129 bodů a obsadil 13. místo.

   Další umístnění: Tufír Team White 24., Tufír Team Red 39. a Tufír Team Black 56.

   Mistrovství republiky na brněnské dráze bylo víc než důstojnou tečkou za jarní částí bikrosové sezony. Teď je před námi léto, s tím spojené prázdniny a pro řadu z nás vytoužená dovolená. Za celý tým přeji našim jezdcům krásně prožité prázdniny a nám rodičům skvěle strávenou dovolenou.

Foto ZDE

Nejrychlejší časy – Favorit