Moravská liga v Jeseníku

   DSC_2653.JPGV samém srdci hor, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu, pokračovala 22. a 23. června Moravská liga. Řeč je samozřejmě o Jeseníku, kde se bojovalo o další moravské body, a to v osmém a devátém závodě.

   Do slezského lázeňského města dorazilo třináct našich jezdců a jezdkyň. V Jeseníku nás čekal stejný páteční scénář jako ve Vyškově. Silný liják napáchal na dráze škody, které pořadatelé museli odstranit. Odpolední trénink tak byl zrušený.

   V sobotu už byla dráha ve slušné kondici a na start se postavilo 141 riderů. Slabší startovní listinu má za příčinu nepříliš oblíbená dráha a blížící se Mistrovství České republiky. Se záludnostmi místní tratě se nejlépe vypořádal Lukáš Mareček který ve finále nechal všechny soupeře za sebou a zaslouženě vyhrál. Dařilo se také Honzovi Strýčkovi, který svou finálovou jízdu přetavil v pohár za druhé místo. Stejné místo si vyjela i Terezka Kubalová a v Moravské lize tak poprvé vystoupala na bednu. Matěj Bukva protnul cílovou fotobuňku na pátém místě.

   Další umístnění: Sebík Šácha 6., Maty Kubala 17., Šimon Franta 11., Matěj Procházka 21., Kristýnka Utínková 7., Eliška Procházková 10., Míša Pokorný 12., Jan Šimek 7., Karel Hána 8.

   V neděli ze startovní rampy sjelo 124 jezdců a jezdkyň. Výsledky našich jezdců byly podobné jako v sobotu. Lukáš opět první, Terezka zopakovala druhé místo a Matěj páté.

   Další umístnění: Jan Strýček 8., Sebík Šácha 9., Maty Kubala 18., Šimon Franta 7., Matěj Procházka 13., Kristýnka Utínková 6., Eliška Procházková 11., Míša Pokorný 13., Jan Šimek 11.

   Jarní část Moravské ligy je za námi. Teď čekají naše jezdce vytoužené prázdniny a odpočinek od bikrosu, což uvítají jistě i rodiče :).

   Kola Moravské ligy se opět roztočí 1. září 2019, a to desátým závodem v Přerově.

Foto ZDE

Nejrychlejší časy – Jeseník