Český pohár v Řepích

   DSC_2591.JPGPátým a šestým dílem pokračoval v Praze Řepích kolotoč závodů Strabag Českého poháru BMX 2019. Závodní víkend nesl název King of Prague a byl, stejně jako pardubický, zařazený do olympijské kvalifikace BMX pro TOKYO 2020.

   Do Prahy vyrazilo bojovat o další pohárové body 14 jezdců a jezdkyň nesoucích na prsou znak Tufír týmu. V sobotu panovalo v Praze příjemné slunné počasí. Našim jezdcům se však příliš nedařilo a lepší výsledky zhatila řada pádů. Nejlépe dopadl Lukáš Mareček (B8), když obsadil páté místo. Za zmínku stojí ještě umístnění dalších finalistů Šimona Franty (B11) na sedmém a Štěpána Vlka (B10) na osmém.

   Další umístnění: Terka Kubalová 11., Jan Strýček 13., Sebík Šácha 9., Maty Kubala 18., Štěpán Jurča 23., Kristýnka Utínková 26., Michal Pokorný 27., Patrik Novák 11., Karel Hána 18., Jan Šimek 24., David Škára 10.

   V neděli přišlo ochlazení a dráhu kropil dobrou hodinu déšť. Bikrosu počasí tedy moc nepřálo, což neplatilo o našich jezdcích. Mnohé z nich pokropila živá voda a výrazně vylepšili své sobotní výsledky. Do finálových jízd se jich probojovalo šest. Výbornou jízdou se blýskl Lukáš Mareček, který nestačil jen na Darena Dvořáka a cílovou fotobuňkou tak projel na druhém místě. Zabral i Honzík Strýček, kterému patřilo v cíli pěkné, i když nepopulární čtvrté místo. Stejného výsledku dosáhl i Štěpán Vlk na svém novém bikrosovém speciálu z limitované edice. Slušnou sbírku čtvrtých míst zkompletoval Šimon Franta. Sebastian Šácha dojel pátý a Patrik Novák na osmém místě.

   Další umístnění: Terka Kubalová 12., Maty Kubala 19., Štěpán Jurča 18., Kristýnka Utínková 22., Michal Pokorný 28., Patrik Novák 8., Karel Hána 14., Jan Šimek 21., David Škára 6.

Foto ZDE