Moravská liga v Zábřeze

   DSC_2230.JPGNa nově budované dráze, v areálu bývalého lomu v Zábřehu, pokračovala v neděli 2. června 2019 pátým závodem Moravská liga.

   V sobotu pořadatelé z místního oddílu Utopia Bikes uspořádali Přebor olomouckého kraje BMX, na jehož start se postavilo 123 jezdců. Ze sobotních výsledků našeho týmu stojí za zmínku 1. místo Lukáše Marečka (B8) a 3. místo Šimona Franty, který startoval v nejpočetněji zastoupené kategorii, a to B11–12.

   V neděli nastoupilo na start Moravské ligy 157 bikrosařů. O další body přijelo do útulného areálu, k řece Sázavě, bojovat 12 tufíráků. Na bikrosové dráze panovalo po celý den krásné počasí a výborná závodní atmosféra. Do finálových jízd se probojovali tři naši jezdci a naše nejmladší jezdkyně Terezka. Nejlepšího výsledku dosáhl Lukáš Mareček, který s přehledem vyhrál a upevnil si celkové prvenství. Další finalisté Matěj Bukva, Šimon Franta a Terezka Kubalová protli cílovou smyčku shodně na sedmém místě.

   Moravská liga pokračuje o předposledním červnovém víkendu a o další moravské body bikrosaři svedou souboje na bikrosové dráze v Jeseníku.

   Další umístnění: Jan Strýček 11., Matyáš Kubala 12., Matěj Procházka 12., Leo Razzouk 25., Eliška Procházková 9., Natka Bobáčiková 10., Michal Pokorný 12. a David Škára 10.

Foto ZDE

Nejrychlejší časy na Zábřežské dráze