Moravská liga v Opavě

DSC_1684.JPG

   O prvním květnovém víkendu pokračovala Moravská liga BMX 3. a 4. závodem. O další porci bodů tentokrát bikrosaři soupeřili na výborně připravené trati v Opavě. Naše týmové barvy hájilo 11 jezdců. I přes nepříliš optimistickou předpověď panovalo v sobotu příjemné jarní počasí, takže nic nebránilo hladkému průběhu závodů a rozjížďky odsýpaly ve svižném tempu.

   A jak si naši jezdci a jezdkyně vedli na slezské bikrosové dráze? Nejlepšího výsledku dosáhl Lukáš, který ve finále ukázal všem soupeřům záda a zvítězil. Těsně pod stupni vítězů se ještě umístili Terezka Kubalová, Sebík Šácha a Šimon Franta, kteří si ve finálové jízdě vyjeli shodně páté místo.

   Další umístnění: Matěj Bukva (6.), Karel Hána (6.), Honzík Strýček (7.), Eliška Procházková (8.), Michal Pokorný (9.), Matěj Procházka (20.), Matyáš Kubala (21.).

   V noci ze soboty na neděli se výrazně ochladilo a celou noc pršelo. Naštěstí se ráno počasí umoudřilo a v neděli už nezapršelo. Dráha byla po vydatném dešti místy měkká, ale jinak v dobré kondici. Klopenky do sucha vyfoukal mírný větřík, takže bikrosařům nic nebránilo poprat se o další moravské body.

   I v neděli se nejlíp vedlo Lukáši Marečkovi, který zopakoval sobotní 1. místo a zaslouženě si z Opavy odvezl plný počet bodů. Sobotní šesté místo si vylepšil Karel Hána, který si polepšil o 2 místa, takže obsadil nepopulární bramboru. Shodný výsledek zaznamenala Terezka, která dojela opět pátá. Pódium si vyjeli i Honza Strýček a Matěj Bukva, kteří byli rovněž pátí.

   Další umístnění: Eliška Procházková (7.), Michal Pokorný (9.), Šimon Franta (9.), Sebík Šácha (10.), Matěj Procházka (20.), Matyáš Kubala (21.).

   Další závod Moravské ligy se jede 2. června v nově budovaném areálu bývalého lomu v Zábřehu.

Foto ZDE

Nejrychlejší časy na Opavské dráze