Mistrovství ČR v Bohnicích

   Jako zakončení první části letošní sezóny se konalo na začátku prázdnin mistrovství České republiky. Tentokrát se jelo na dráze v Praze – Bohnicích, kde vysoko položená rampa u některých jezdců vyvolávala závratě. Zejména v nejmladších kategoriích bylo vidět, že jezdci nevyužívají naplno potenciál rampy a v zájmu zachování svého zdraví si z tak velkého kopce radši přibrzdili. Další „pastí“ na této dráze byla hluboká „propast“ za první vlnou trojáku na konci první rovinky. Kdo neodlepil od země alespoň přední kolo, již nemohl bojovat v jízdě o příčky nejvyšší.

IMG_6109.JPG

   Ve slunečném a větrném počasí se v sobotu bojovalo o tituly mistrů republiky v jednotlivcích a v neděli v družstvech. Do závodu družstev nasadili trenéři všechny naše jezdce, kteří vážili cestu do matičky Prahy. Jedno z družstev bylo vybráno z jezdců, kteří ve svých kategoriích pravidelně sbírají nejvíce bodů. Ti měli za úkol zabojovat o co nejlepší umístění. Napínavé chvilky připravili nejen pro trenéry v jedné z jízd družstev naši nejmladší. Honza s Lukášem sváděli souboj o první místo velmi nekompromisně a tvrdě. Vzhledem k tomu, že byli oba součástí stejného týmu, by pád každého z nich znamenal ztrátu pro celý tým.

   Titul mistra republiky tento rok tufíraci nezískali. Nejblíže byl Lukáš (B7) na druhé místě a Šimon (B10) na místě třetím. Ve velkém finále bojovali Mates (B13) a Štěpán (B9), kde dojeli na sedmém a osmém místě. První v malém finále byli Honza (B8), Seba (B9) a Roman (CR). Do malého finále se ještě podívali Štěpán (B11), Kristýna (B12) a Karel (B14). V družstvech se náš nejlepší tým dostal do první desítky a to na místo deváté.

Foto ZDE