Českomoravský pohár v Hranicích

1PICT0021.JPG

   Dobré počasí je pro organizování jakékoliv činnosti pod širým nebem polovina úspěchu. Pořadatelé z Hranic rozehnali mraky, rozsvítili slunce a opět výborně nachystali dráhu v sobotu i v neděli. A tak se na přelomu měsíců září a října mohly odjet poslední dva závody Českomoravského poháru. Přijelo sice méně jezdců než je na Českomoravský pohár obvyklé, ale i přesto se závody vydařily.

   Už to vypadalo, že se tentokrát našim barvám pády a šrámy vyhnou, ale v sobotu si „ustlalo“ více našich jezdců. Započal to Lukáš při základní jízdě v poslední rovině. Honza S. chtěl v semifinále postupovou pozici ještě vylepšit a v poslední klopené zatáčce spadl a stačilo to na malé finále. V dalším semifinále šel ne vlastní vinou přes řídítka na zem Štěpán a s ním dalších pět závodníků. Ze všech jezdců se zvedl jako první, ale své kolo měl dokonale zamotané do kola soupeře. A tak mu postup do velkého finále také utekl. Bohužel pádu se nevyhnula v poslední své sobotní jízdě ještě Kristýna. V malém finále se poroučela k zemi a odnesla to naražená noha. Přes tyto pády se nikomu nic vážnějšího nestalo a všichni nastoupili ke svým nedělní jízdám, které už proběhly bez jakýchkoliv pádů.

   Nejlepších výsledků v sobotních jízdách dosáhl Šimon (B9) a to třetí místo, Lukáš (B6) čtvrté , Seba (B8) šesté místo. Do velkého finále se ještě podívali  Roman a David (Cr).  Honza (B7) a Matěj (B11/12) vyhráli ve svých kategoriích malé finále. Do nejlepší desítky se v sobotu vešel ještě Marek (B13/14).

   V neděli jsme měli i vítěze a to Honzu v kategorii B7. Další výborné umístění bylo třetí místo Lukáše (B6), čtvrté místo Sebastiána (B8), páté Šimona (B9). Do velkého finále proklouzli ještě Štěpán (B8), Matěj (B11/12) a Marek (B13/14) a malé finále vyhrál Roman (Cr).

   Vzhledem k tomu, že se v neděli odjel poslední závod Českomoravského poháru, následovalo celkové vyhlášení. V celkovém pořadí byl Šimon a David na druhém místě, Seba a Lukáš na čtvrtém místě, Marek a Honza S. na devátém. V nejlepší desítce se ještě objevil Tomáš.

Foto ZDE