Mistrovství České Republiky 2017

   A máme za sebou hlavní závod sezóny, a to mistrovství České Republiky. Tentokrát se konalo v Brně na dráze Olympusu v Novém Lískovci. Na dobře připravené dráze bylo k vidění spoustu výborných jízd a výkonů jezdců všech věkových kategoriích.

EH8A5100

   V pátek se jela časovka, kde Patrikovi jen o vlásek utekla finálová osmička. V sobotu se jelo o mistra republiky v jednotlivcích. Účast našich jezdců, rodičů i dalších fanoušků byla vynikající. K dispozici byly dva stany a ty byly zcela zaplněny. Na dráze jsme měli i dva jezdce, kteří obhajovali výborné umístění z roku 2016, Marek mistra a Šimon vicemistra republiky. Všichni statečně bojovali s nástrahami tratě a se svými soupeři. Je třeba zmínit i práci lidí v zázemí. Vytvořili výbornou atmosféru pro jezdce, a zvláště skandovaným povzbuzováním v sobotních semifinálových jízdách dostali hodně našich jezdců do finálových jízd. Ve velkém finále už to bylo hodně tvrdé a jezdci si nepustili ani centimetr tratě zadarmo. Někteří naši jezdci se dostávali do kolizí, a to se projevilo na jejich dojezdech v cíli. Nejlepší pozice našich závodníků bylo čtvrté místo Marka (B13), Lukáše (B6) a Davida (Cr-mini). Dalším pěkným umístěním bylo páté místo Seby (B8), sedmé místo Patrika (B14) a Honzy (B7), osmé místo Šimona (B9), Matěje (B12) a Romana (Cr 40+). V malém finále ještě bojovali Štěpán (B8), Tomáš (B8), Kristýna (B11), Natálka (B12) a Karel (B13).

EH8A5101

   V neděli byl na řadě souboj družstev. Tufíráci v deštivém nedělním počasí nasadili do boje pět týmů, kde první měl ambice atakovat nejlepší desítku. Manažeři jednotlivých našich týmů odvedli také velký kus práce. Nejmladší naše závodníky museli motivovat až uplatit, aby vůbec k závodu nastoupili. Měli skvělí přehled o umístění svých svěřenců v jednotlivých jízdách. I přes tuto výbornou práci prvnímu tufíráckému týmu utekla první desítka o pouhých 6 bodů a skončil na místě třináctém.

   Pořadatelům je třeba vyseknou poklonu za připravenost dráhy a výbornou organizaci celého mistrovství. Jízdy pro více než tři stovky jezdců probíhaly bez zdržení a vše bylo odjeto ve skvělém čase. Jediná drobnost se pořadatelům nevydařila, a to zásoba zboží v bufetu. Zejména jedné komodity bylo evidentně málo. Ale to se dá lehce omluvit. Nikdo z nich nemohl v žádném případě předpokládat tak výrazně zvýšenou spotřebu bylinného likéru.

Foto ZDE