Moravská bikrosová liga v Třinci

Po ČMP uplynulý víkend zahájila i MBL a to dvojzávodem v Třinci. V sobotu se začínalo až po jedenácté a tak měli všichni Moraváci čas na příjezd. Protože se závod kryl s ČP v Nižboru a někteří dali přednost závodu ve Veroně, byla účast proti Brnu poloviční. Dráha byla dobře připravená a i zázemí fungovalo velmi dobře.

EH8A9220

Účast Tufíráků v sobotu byla takřka stoprocentní. Většina jezdců splnila to co se od nich očekává. Patrik v B13/14 po vystoupení z SPD bral 8. místo, v B11/12 Máru porazila pouze domácí ocelářka Míša, Karla porazil výběr startovací pozice a bral 7. flek, Šimona v B7/8 neporazil nikdo a tak vyhrál. Seba, Štěpán, Tomík, Míša a Kristýnka se zasekli v postupových finálkách a tak do „Áčka“ nenakoukli.

V kategoriích „příchozí“ to občas připomínalo Tufír přebor. Celkem ve třech kategoriích jezdců bez licence nastoupilo sedm našich nadějí a vyhráli prakticky všichni, protože všichni odjížděli s pohárem.

Neděle byla trochu o něčem jiném. Rosničkám to tentokrát vyšlo a pohled z pokoje penzionu na sněhové vločky dával tušit, že bude hůř. Týmových jezdců něco ubylo a něco přibylo. Pohárovou sezonu se rozhodli zahájit kluci Bukvovi i když Roman nakonec dostal rozum a zůstal v zimní bundě v roli diváka.

EH8A9595

Kvalifikaci pořadatel zkrátil z důvodu měkké dráhy na tři rozjížďky a nikomu to nevadilo. Naopak. Jezdit ve třech stupních vlezlého počasí asi nikoho moc nebaví. Smolný trénink měl Šimon, který po jednom skoku si ťuknul o jiného jezdce a naražená ruka ho nasměřovala směr domov. Ostatním se vedlo tak napůl. Patrik zajel pěkné 3. místo, v B11/12 se to zelenalo celkem třemi jezdci. Matěj bral 8.místo, Karel po sobotním zjištění, že v Třinci jednička dráha fakt nikam nevede, bral 3.místo a Mára odhodil gentlemanské manýry a porazil i ocelářku a vyhrál. Pro Krisťu, Míšu a Tomíka zbyla „B“ finálka. Neregistři se scvrkli na dvě kategorie a opět všichni vyhráli.

Tento víkend se jede Evropský pohár v Holandském Kampenu a příští se uvidíme v Brně na 3.a 4. závodě MBL.

Kompletní výsledky na www.bikros.cz

Foto ZDE