Českomoravský pohár zahájil v Brně

Letošní osmidílný seriál ČMP zahájil dvojzávod na dráze Brněnského Favoritu. Ekonomická recese je zjevně za námi a než přijde nová, musíme dát za pravdu Nováckým TN, neboť pohled do depa praskajícího množstvím karavanů a obytných aut dává jasně najevo – konjuktura je tu v plné síle. A když je moc aut, tak musí být i hodně jezdců, protože diváci již tradičně nechodí.A kdyby náhodou přišli, tak by zjistili, že stavitelé dráhy s nima stejně nepočítali. Dívat se mohli leda tak z blízkého komína. V sobotu bylo zaregistrováno neuvěřitelných 258 závodníků.

Dráha byla dobře připravená, počasí objednané a tak se po oba dny po dopoledních trénincích rozběhl dlouhý maraton rozjížděk. Ještě štěstí, že se změnil systém a místo pěti kvalifikačních jízd se jedou tři a následně podle počtu startujících v kategorii následují KO systém – čtvrtfinále, semifinále, malé a velké finále. I když i tak byl závodní den nekonečný. Systém je bohužel pro pár jezdců krutý, protože po třech jízdách jedou domů. A když má někdo padací den, jako měl Mára v neděli, může to postihnout nejen ty nejslabší.

Tufíráci se sjeli takřka komplet. Chyběli pouze kluci z Beňova a Natálka, která si pořídila na tréninku sádrovou ozdobu na ruce a má měsíc stopku. V B7 se Sebastian prokousal do malého finále, kde skončil i Štěpán a to svým flegmatickým dojezdem „s vyřazeným kvaltem“ v semifinále a ztrátou velkého finálka na cílové lajně. Do velkého finále se probojoval v B8 Šimon a po nejhorším startu, kdy se pokusil přeskočit starťák, to vytáhl na slušné 5.místo. Svou závodní premiéru si odbyla Kristýnka a Tomík Utinkovi. Krisťa v sobotu překvapila, když v nabité kategorii B10 postoupila z do malého finále. Míša dostal stopku v kvalifikačních jízdách stejně jako Tomík v B7. Mára si zvyká po Pardubicích na roli favorita a zajel výborné 3. místo v letos nejnabitější kategorii B11/12 (41 startujících). Karel se těsně nevešel do velkého finále a jel malé. Patrik jako mladší v B13/14 po slušném výkonu končí v malém finále na 6.místě.

Neděle začínala pro všechny opět od nuly. Vše bylo v normálu a pak v první jízdě Mára ve výjezdu z první klopenky padá. A to je začátek otloukání píšťaličky. Ve zkratce, Mára padá každou druhou jízdu, odřenin přibývá společně s dírami na kalhotách a třetí pád ho posílá do malého finále společně s Karlem, který po hodně dobrém dnu opět těsně nedává velké finále. Mára alespoň vyhrává malé a celkově bere 9. flek, Karel 5. v malém, celkově 13. místo. Malé finálko dává ještě Seba a Patrik. Do velkého finále se po zjištění na co jsou kliky, dostává Štěpán a končí celkově na 8.místě. Ostatní končí po kvalifikaci.

Hvězdou dne je ovšem Šimon, který pod dohledem strýce, zastupujícího sponzora týmu firmu Znovín, suverénně vyhrává svou kategorii osmiletých a slaví po nespočtu druhých a třetích míst svůj první pohárový triumf v kariéře. Moc gratulujeme!

Za týden zahajujeme Moravskou ligy v Třinci, kde se Tufíráci vydají díky vloženému závodu neregistrů ve větším počtu. Věřím, že zelená bude opět vidět hodně ve předu i proto, že část týmu odjela na týdenní tréninkový kemp do italské Verony ladit formu a vyzkoušet dráhu na letošní ME, které se tam jede v červenci.

Kompletní výsledky na www.bikros.cz

Foto ZDE