Moravská liga v Míkovicích

   I v Míkovicích se podařilo najít v příšerném počasí okno, kde bylo počasí jenom špatné a v tom už se dalo na dráze jezdit. Proto se mohl uskutečnit desátý a jedenáctý závod moravské bikrosové ligy. Vzhledem k termínu a hlavně k počasí nebyla účast na závodech rekordní. Zúčastnili se i zástupci českých klubů, kterým byl poslední závod českého poháru zrušen.

   Naši závodníci využili znalost domácí dráhy a nezajeli vůbec špatné výsledky. V sobotním závodě skončili na bedně Matěj B. na druhém místě, Kristýna, Marek a Roman na místě třetím. Na čtvrtém stupni zůstali Seba, Šimon a David. V nedělním závodě byla bedna obsazena závodníky v zeleném na vyšších stupních. První byl Lukáš, druzí byli Šimon a Marek, třetí Seba. Těsně pod bednou zůstal Tomáš s Romanem.

   Nedělní závod byl poslední v sérii moravské ligy a proto proběhlo celkové vyhlášení. Celkově první místo obsadil David v kategorii Cruiser Top. Druhé místo brali Lukáš a Seba. Šimon skončil na třetím místě. Čtvrtý skončil Marek a pátý Roman.

Českomoravský pohár v Hranicích

1PICT0021.JPG

   Dobré počasí je pro organizování jakékoliv činnosti pod širým nebem polovina úspěchu. Pořadatelé z Hranic rozehnali mraky, rozsvítili slunce a opět výborně nachystali dráhu v sobotu i v neděli. A tak se na přelomu měsíců září a října mohly odjet poslední dva závody Českomoravského poháru. Přijelo sice méně jezdců než je na Českomoravský pohár obvyklé, ale i přesto se závody vydařily.

   Už to vypadalo, že se tentokrát našim barvám pády a šrámy vyhnou, ale v sobotu si „ustlalo“ více našich jezdců. Započal to Lukáš při základní jízdě v poslední rovině. Honza S. chtěl v semifinále postupovou pozici ještě vylepšit a v poslední klopené zatáčce spadl a stačilo to na malé finále. V dalším semifinále šel ne vlastní vinou přes řídítka na zem Štěpán a s ním dalších pět závodníků. Ze všech jezdců se zvedl jako první, ale své kolo měl dokonale zamotané do kola soupeře. A tak mu postup do velkého finále také utekl. Bohužel pádu se nevyhnula v poslední své sobotní jízdě ještě Kristýna. V malém finále se poroučela k zemi a odnesla to naražená noha. Přes tyto pády se nikomu nic vážnějšího nestalo a všichni nastoupili ke svým nedělní jízdám, které už proběhly bez jakýchkoliv pádů.

   Nejlepších výsledků v sobotních jízdách dosáhl Šimon (B9) a to třetí místo, Lukáš (B6) čtvrté , Seba (B8) šesté místo. Do velkého finále se ještě podívali  Roman a David (Cr).  Honza (B7) a Matěj (B11/12) vyhráli ve svých kategoriích malé finále. Do nejlepší desítky se v sobotu vešel ještě Marek (B13/14).

   V neděli jsme měli i vítěze a to Honzu v kategorii B7. Další výborné umístění bylo třetí místo Lukáše (B6), čtvrté místo Sebastiána (B8), páté Šimona (B9). Do velkého finále proklouzli ještě Štěpán (B8), Matěj (B11/12) a Marek (B13/14) a malé finále vyhrál Roman (Cr).

   Vzhledem k tomu, že se v neděli odjel poslední závod Českomoravského poháru, následovalo celkové vyhlášení. V celkovém pořadí byl Šimon a David na druhém místě, Seba a Lukáš na čtvrtém místě, Marek a Honza S. na devátém. V nejlepší desítce se ještě objevil Tomáš.

Foto ZDE

Náhradní termín 11. a 12. závodu Moravské ligy v Míkovicích

Ustanovení na 11.závod Moravské ligy

Ustanovení na 12.závod Moravské ligy

11. a 12. závod Moravské ligy v Míkovicích

Pro nepřízeň počasí jsou 11. a 12. závod Moravské ligy zrušeny.

Moravská liga v Opavě

PICT0094

   O víkendu 2.-3.9. se mělo uskutečnit deváté a desáté kolo Moravské bikrosové ligy. Vzhledem k počasí se podařilo odjet pouze sobotní závod. Noční vodní nadílka nedovolila jezdcům vyjet v neděli na dráhu, a tak opavští organizátoři rozhodli o zrušení celého desátého závodu. První sobotní jízdy neprobíhaly pro tufírácké barvy zrovna nejlépe. Při tréninkových jízdách se velmi nepříjemně zranil Patrik a musel odjet na větší ošetření do nemocnice. Při prvních rozjížďkách spadl Tomáš a naražená ruka mu nedovolila pokračovat dále v závodech. V péči zdravotníka se ocitl i Leo, kterého vytrestali ostré a vysoké vlny opavské dráhy.

   Po „drobných“ nepříjemnostech nakonec naši jezdci zajeli velmi dobré výsledky. Nejlepším umístěním bylo první místo Lukáše (B6), druhé místo Sebastiána (B8), čtvrté místo Marka (B13). Dále se do áčkového finále probojovali Šimon, Kristýna, Karel a Štěpán. Jejich celkové umístění v závodě bylo šesté, sedmé a dvakrát osmé místo.

Foto ZDE