Mistrovství České Republiky 2017

   A máme za sebou hlavní závod sezóny, a to mistrovství České Republiky. Tentokrát se konalo v Brně na dráze Olympusu v Novém Lískovci. Na dobře připravené dráze bylo k vidění spoustu výborných jízd a výkonů jezdců všech věkových kategoriích.

EH8A5100

   V pátek se jela časovka, kde Patrikovi jen o vlásek utekla finálová osmička. V sobotu se jelo o mistra republiky v jednotlivcích. Účast našich jezdců, rodičů i dalších fanoušků byla vynikající. K dispozici byly dva stany a ty byly zcela zaplněny. Na dráze jsme měli i dva jezdce, kteří obhajovali výborné umístění z roku 2016, Marek mistra a Šimon vicemistra republiky. Všichni statečně bojovali s nástrahami tratě a se svými soupeři. Je třeba zmínit i práci lidí v zázemí. Vytvořili výbornou atmosféru pro jezdce, a zvláště skandovaným povzbuzováním v sobotních semifinálových jízdách dostali hodně našich jezdců do finálových jízd. Ve velkém finále už to bylo hodně tvrdé a jezdci si nepustili ani centimetr tratě zadarmo. Někteří naši jezdci se dostávali do kolizí, a to se projevilo na jejich dojezdech v cíli. Nejlepší pozice našich závodníků bylo čtvrté místo Marka (B13), Lukáše (B6) a Davida (Cr-mini). Dalším pěkným umístěním bylo páté místo Seby (B8), sedmé místo Patrika (B14) a Honzy (B7), osmé místo Šimona (B9), Matěje (B12) a Romana (Cr 40+). V malém finále ještě bojovali Štěpán (B8), Tomáš (B8), Kristýna (B11), Natálka (B12) a Karel (B13).

EH8A5101

   V neděli byl na řadě souboj družstev. Tufíráci v deštivém nedělním počasí nasadili do boje pět týmů, kde první měl ambice atakovat nejlepší desítku. Manažeři jednotlivých našich týmů odvedli také velký kus práce. Nejmladší naše závodníky museli motivovat až uplatit, aby vůbec k závodu nastoupili. Měli skvělí přehled o umístění svých svěřenců v jednotlivých jízdách. I přes tuto výbornou práci prvnímu tufíráckému týmu utekla první desítka o pouhých 6 bodů a skončil na místě třináctém.

   Pořadatelům je třeba vyseknou poklonu za připravenost dráhy a výbornou organizaci celého mistrovství. Jízdy pro více než tři stovky jezdců probíhaly bez zdržení a vše bylo odjeto ve skvělém čase. Jediná drobnost se pořadatelům nevydařila, a to zásoba zboží v bufetu. Zejména jedné komodity bylo evidentně málo. Ale to se dá lehce omluvit. Nikdo z nich nemohl v žádném případě předpokládat tak výrazně zvýšenou spotřebu bylinného likéru.

Foto ZDE

Moravská bikrosová liga v Jeseníku

Výsledky našich jezdců v 7. závodě Moravské ligy

Kategorie Jezdec,pořadí
Cruiser Top David 4
Cruiser 30+ Roman 5
B6 Lukáš 1,Michal 8,
B7-8 Štěpán 2, Seba 3, Honza 10
B9-10 Šimon 3
B11-12 Matěj 6, Natálka 11, Michal 15
B13-14 Patrik 5, Marek 8, Karel 11

Výsledky našich jezdců v 8. závodě Moravské ligy

Kategorie Jezdec,pořadí
Cruiser Top David 4
B6 Lukáš 1,Michal 7,
B7-8 Seba 1, Honza 9
B9-10 Štěpán 3, Šimon 8
B11-12 Natálka 12, Michal 14
B13-14 Marek 3, Patrik 6, Karel 10

Foto ze závodů ZDE

Moravská liga v Přerově

   Další zastávkou v rozjetém rychlíku moravské bikrosové ligy byl Přerov. Na bikrosové dráze u Laguny se sešli jezdci moravských klubů, aby poměřili svoje síly a dovednosti v pátém a šestém závodě. Netradiční dráha zejména první dlouhou klopenou zatáčkou se šotolinovým povrchem dala pořádně zabrat i zkušeným jezdcům. V průběhu tréninků a závodu se v klopence vyjela pěšina, a tak většina závodníků věděla kudy vede správná cesta. Jak ukazují fotografie ze závodů, prověřila tato dráha jezdce i po fyzické stránce.

PICT0127

   A výsledky našich jezdců byly následující: Lukáš v B6 dvakrát druhý, Seba v B7-8 sedmý a třetí, Šimon v B9-10 čtvrtý a pátý, Matěj v B11-12 osmý a šestý, v kategorii B13-14 Patrik čtvrtý a pátý, Marek šestý a osmý. Závod v neděli mohl být pro Marka mnohem lepší. Dobře rozjeté finále pro Marka skončilo v druhé klopence, kde byl nekompromisně a bezmyšlenkovitě „sestřelen“ jezdcem jedoucím za ním. Po vyražení výpletu z předního kola a defektu nebylo možno ani finálovou jízdu dojet do cíle.

 

Foto ZDE

Českomoravský pohár v Brně

PICT0070

    BMX závody pokračovaly bez víkendové pauzy a to Českomoravským pohárem v Brně na Favoritu. Tufíráci se opět dostavili v nepřehlédnutelném počtu. A jak se jim na výborně připravené dráze dařilo? Do velkého finále se dostali oba dva dny Lukáš v B6, a bylo z toho 3. a 4. místo a David v Cruiser Top na 4. a 5. místě.  Jednou se za závodní víkend do velkého finále dostali Seba v B8 a to v neděli, kde dojel na 2. místě a Šimon v B9, kde v sobotu vybojoval také 2. místo. Seba přidal ještě v sobotu malé finále na 11. místě. Šimon v neděli po taktické chybě jel „jen“ malé finále, v kterém ale vyhrál „o parník“.  Mezi dalšími výsledky bylo dvakrát malé finále u Toma v B8 a po jednom u Matěje v B11/12 a u Marka a Patrika v B13/14. Nelze nezmínit i bojovný výkon Natálky, která se rvala o semifinále. Během čtvrtfinálové jízdy se jí podařilo předjet několik jezdců a k cílové čáře se blížila na postupovém místě, ale vytrestala ji poslední vlna a metr před cílem si „ustlala“ naPICT0035 zaprášené dráze a bylo po postupu.

   O umístění a výsledcích na jednotlivých závodech rozhodují i takové drobnosti jako jsou například sbalení a naložení kompletní bikrosové výbavy do auta a nebo „drobná“ poranění mimo dráhu těsně před začátkem závodu. Pokud se naši jezdci vyvarují i takových drobností, budou výsledky určitě příznivější.

Foto ZDE

Českomoravský pohár v Uničově

PICT0003

     Poslední víkend v květnu proběhl 1. a 2. závod Českomoravského poháru. Na uničovské těžké ale dobře připravené dráze se celkem zúčastnilo v sobotu 230 a v neděli asi 205 jezdců ve všech kategoriích. Organizace závodu proběhla pod spalujícím sluncem na výbornou. Všechny jízdy byly startovány bez zdržení a velkých prodlev. Výjimku tvořilo pouze několik zásahů zdravotníků, ale to je samozřejmě pochopitelné.

     „Tufíráckým“ závodníkům se tentokrát zranění a pády vyhnuli a tak mohli jezdit ze všech svých sil všechny jízdy. Ve velké konkurenci jezdců z celé republiky se určitě neztratili. Nejlepší výsledky zajel Šimon v kategorii B9, kde v sobotu i v neděli skončil na druhém místě. Do velkého finále se dvakrát dostal Lukáš v B6, a dojel v obou dnech na čtvrtém místě. Marek se v B13/14 podíval do velkého finále „jen“ v neděli, kde byl šestý, ale i desáté místo ze soboty je velmi dobré umístění. Další výborné výsledky zajeli Seba,PICT0006 Štěpán i Tomáš v B8. Seba dvakrát velké, Štěpa jednou malé a jednou velké, a Tomáš dvakrát malé finále. Umístění našich v B8 bylo: Seba čtvrtý a šestý, Štěpa desátý a sedmý, Tom čtrnáctý a dvanáctý. Velké finále si dvakrát vyjel i David v Cruiser Top. Tam se to celkem dalo očekávat ( vzhledem k počtu závodníků), ale historie se neptá a tím pádem u Davida bude navždy zapsáno páté a třetí místo. Do malého finále se v neděli ještě podíval v B13/14 Karel. Ostatním našim jezdcům i přes velkou snahu byly brány finále uzavřeny. Další závody následují bez víkendové přestávky, a tak zlepšení může nastat u všech a velmi brzy.

Foto ZDE

Starší příspěvky «